Dachy

Nasze usługi

dachy kompleksowe

Kompleksowe wykonanie dachów

Odpowiednie i przemyślane zaprojektowanie i wykonanie dachu oraz najwyższa jakość materiałów, które będą użyte do pokrycia dachu mają bardzo duży wpływ na ostateczny wygląd i walory użytkowe budynku. Dlatego dobór odpowiedniej technologii i użycie właściwych materiałów jest tak ważnym etapem podczas prowadzenia budowy. Oferujemy usługi związane z budową więźb dachowych oraz szeroki asortyment pokryć dachowych, uzupełniony przez obszerny zestaw materiałów pomocniczych.

dachówka ceramiczna

Dachówka betonowa i ceramiczna

Nowoczesna technologia coraz bardziej minimalizuje różnice między dachówkami betonowymi a ceramicznymi. To nie prawda, że dachówki betonowe są mniej trwałe i bardziej podatne na zabrudzenia niż ceramiczne – jeżeli oczywiście porównujemy produkty od dobrego producenta. Główne różnice dotyczą wyglądu. Niezależnie od tego, jaki rodzaj dachówki wybierzemy, ważne jest to aby był to produkt wysokiej jakości od sprawdzonego producenta i budowę dachu powierzyć wykwalifikowanej ekipie, bo nawet najlepsze materiały nie spełnią swojej funkcji – jeśli nie będą użyte zgonie ze sztuką dekarską.

wieźba dachowa

Więźba dachowa

Spotykana najczęściej w domach jednorodzinnych więźba drewniana pozwala, dzięki swojej funkcjonalności ukształtować każdy, nawet najbardziej skomplikowany i złożony dach. Dachy wysokie, szczególnie te o sporym kącie nachylenia, umożliwiają szybkie odprowadzenie wody i nie gromadzi się na nich śnieg. Pod skośnymi połaciami można urządzić funkcjonalne pomieszczenia mieszkalne.

pokrycia dachowe

Pokrycia dachowe

Montaż dachu to nie przelewki. Dach to dla większości z nas dziedzina pełna tajemnic, dopiero w momencie, kiedy zdecydujemy się na budowę domu, zaczynamy zgłębiać temat związany z jego budową. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie popełnić błędu w wyborze dachówek, akcesoriów, a także wiedzieć, o co zapytać naszą ekipę? Czy zdajemy sobie sprawę, z jakich elementów będzie się składać dach, by spełniał swoje funkcje i ładnie wyglądał?

blachodachówka

Blachodachówka

Blachodachówka sprawdza się na każdym rodzaju dachu, jest eleganckim i trwałym pokryciem dachowym. Łącząc w sobie tradycję z nowoczesną technologią znajduje zastosowanie przy budowie domów jedno- i wielorodzinnych, budynków gospodarczych, oraz przy renowacji starych dachów. Blacha stalowa jest jednym z najbardziej popularnych materiałów na pokrycia dachowe. Ogromny wybór wzorów i kolorów zachęca inwestorów do jej kupowania, warto jednak wiedzieć, jaką wybrać blachę na swój dach i na co zwrócić uwagę.

Okna dachowe i fasadowe

Dzięki oknom w naszym domu mamy dopływ naturalnego światła i świeżego powietrza, a swoim wyglądem wpływają na wygląd naszego domostwa. Jednak musimy pamiętać że duża powierzchnia oszklenia to także wyższy koszt budowy i późniejszej w eksploatacji. Wybierając okna, warto mieć to na uwadze oraz wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę podczas ich montażu. O solidności okien decyduje wiele czynników, ale najważniejsze z nich to: współczynnik przenikania ciepła, wysoka jakość profili, oraz solidny montaż.

Akcesoria dachowe

Aby nasz dach spełniał swoją rolę i pokładane w nim nadzieje, niezbędne jest zastosowanie takich akcesoriów dekarskich jak: wkręty lub gwoździe dekarskie, uszczelki, kołnierze uszczelniające, kominki wentylacyjne czy też bariery śniegowe. Ich przeznaczenie i sposób zastosowania jest szczegółowo opisane w instrukcjach montażu poszczególnych profili dachowych.

rynny

Systemy rynnowe

Planując zakup materiałów budowlanych podczas planowania budowy domu, warto zwrócić szczególną uwagę na ważne elementy wykończeniowe mające bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo użytkowania. Do tych elementów należą niewątpliwie rynny i rury spustowe. Powinny one cechować się dużą odpornością, doskonałą przepustowością oraz niezawodnością.

Płyty warstwowe

Płyty warstwowe przeznaczone są do stosowania w budownictwie na ściany osłonowe, działowe oraz dachy budowli. Płyty jednostronne mogą być również stosowane jako ocieplanie budowli. Płyty warstwowe ścienne stosowane są zwłaszcza w budownictwie halowym oraz przemysłowym. Poza ścianami osłonowymi płyty mają zastosowanie jako: ściany działowe oraz jako ściany nośne w małych przewoźnych chłodniach, w budynkach zapleczy budów oraz w obiektach gospodarczych.

Profesjonalne doradztwo

Wykonanie nowego dachu, odremontowanie lub wymiana istniejącego to nie lada wyzwanie nie tylko finansowe, ale także techniczne. Dlatego wymaga przemyślanej decyzji wspartej profesjonalnym doradztwem specjalistów Konstruktor. Jeśli chcesz zyskać, a nie stracić, korzystając z naszego doświadczenia oraz niezwykle rozległych kontaktów biznesowych gwarantujących obsługę na najwyższym poziomie – zapraszamy do współpracy !